اتصال CRM (مدیریت ارتباط با مشتریان) ماکروسافت و لینکدین

این احتمال می‌رود با معامله‌ی 26 میلیارد دلاری خرید لینکدین توسط ماکروسافت، این کمپانی خود را برای به عهده گرفتن دپارتمان فروش به‌طور مستقیم برای تسلط بر CRM (مدیریت ارتباط با مشتریان) آماده نماید.

ممکن است معامله‌ای که روز دوشنبه خبر آن منتشر شد، به ماکروسافت کمک کند که با قدرت هرچه بیشتر با غول‌های ارائه‌دهنده‌ی CRM مانند SAP و Oracle وارد رقابت شود.

ساتیا نادلا، مدیرعامل ماکروسافت به کارمندان خود گفت: «خرید لینکدین کلیدی برای بلندپروازی جسورانه ما است تا بهره‌وری و فرآیند کسب و کار را متحول کنیم.» او ادامه داد : «اینکه چگونه مردم شغل پیدا می‌کنند، مهارت کسب می‌کنند، می‌فروشند، داد و ستد می‌کنند و کارها را به انجام می‌رسانند نیاز به دنیایی دارد که متخصصین آن با هم در ارتباط باشند این امر نیاز دارد تا یک شبکه پر جنب و جوش مانند شبکه اجتماعی لینکدین و همین‌طور اطلاعات برنامه‌های Office 365 و Dynamics ماکروسافت را در خود جای دهد.»

نادلا همچنین اظهار کرد: «این ترکیب شدن قادر خواهد بود تجربه‌های جدیدی مانند سایت اخبار لینکدین را راه‌اندازی کند که مقاله‌های این سایت مبتنی بر اساس پروژه‌هایی است که شما آن‌ها را انجام می‌دهید.» او اشاره کرد: «این دستاورد فرصت‌های جدیدی را برای تبدیل اوراق عرضه به پول از طریق اشتراک فرد و سازمان و همین‌طور ایجاد فرصت‌های تبلیغاتی هدفمند را خلق خواهد کرد.»

کورت دلبن، کی لو، اسکان گاتری مجموعه فعالیت‌های ماکروسافت را در زمینه یکپارچه‌سازی تکنولوژی لینکدین و برنامه‌های Office 365 و Dynamics را هدایت خواهند کرد.

سودهایی که ماکروسافت می‌برد

ریکا وتمن، معاون ارشد تحقیقات در شرکت پژوهشی Nucleus بیان کرد: «به‌وسیله‌ی دستیابی به دارایی یک شبکه اجتماعی با ارزش، کسب و کار واقعی و روابط شفاف با CRM ماکروسافت به یک جریان عظیم از داده‌های بدون ساختار در مورد متخصصین کسب و کار دست پیدا خواهد کرد.»

او در ادامه در مصاحبه با crm buyer گفت: «تأثیرپذیری قوی‌تر همراه با ماشین یادگیری Azure می‌تواند قدرتی واقعی برای بازاریابی و فروش در کسب و کارهای B2B (تجارت بر تجارت) باشد.»

دنیس پامبراینت، سرپرست گروه تحقیقاتی Beagle اشاره کرد: «یکی از بزرگ‌ترین موارد استفاده از لینکدین این است که به فروشنده‌ها کمک می‌کند که افراد و سازمان‌های مناسبی را برای نزدیک شدن به اهداف خود پیدا کنند. و فکر نمی‌کنم که در این موضوع تغییری ایجاد شود.» او به crm buyer گفت: «به‌طور حتم تبلیغات در فضای روابط بین کسب و کار و مصرف‌کننده اتفاق خواهد افتاد.»

پامبراینت بیان کرد: «بنابراین بر اساس پیش‌بینی نادلا استفاده از لینکدین برای تبلیغات یک تحول جدید خواهد بود. من فکر می‌کنم که شانسی وجود دارد که این امر به یک رویکرد خیلی خوب تبدیل شود.»

گرفتاری رو در رو شدن با عوامل فروش

اینکه آیا ماکروسافت می‌تواند از پس عوامل فروش بربیاید خود یک سؤال است.

پامبراینت در این رابطه این‌طور ادامه داد: «عوامل فروش از موقعیت غالبی در CRM برخوردار هستند و به ترتیب برای دیگر شرکت‌ها اگر بخواهند به آن‌ها برسند باید قدرت ریسک‌پذیری داشته باشند و کارهای احمقانه انجام دهند که من نمی‌بینم این اتفاق افتاده باشد.»

او گفت: «علاوه بر این، عوامل فروش سلطه جویانه در فضای برنامه‌نویسی نرم‌افزار در حال حرکت هستند تا با  ماکروسافت رقابت کنند و من فکر می‌کنم دز انتهای روز همه را می‌بینیم که با هر کس دیگری در حال رقابت بر سر هر چیزی باشند تا زمانی که رکودی وجود داشته باشد.»

اعتقاد خود را به دیدگاه نادلا حفظ کنید

به نظر می‌رسد خرید لینکدین در راستای دیدگاه نادلا باشد. همان‌طور که او بارها و بارها تأکید کرده بود: «مأموریت ماکروسافت قدرت دادن به هر شخصی یا هر سازمانی بر روی این کره‌ی خاکی است که دستاوردهای بیشتری داشته باشند.»

امکان دارد این دیدگاه با همکاری دو شرکت ماکروسافت و Xiaomi گره خورده باشد. طبق این توافق شرکت Xiaomi برنامه‌های Microsoft Office و Skype را بر روی سیستم‌عامل‌های موبایل خواهد برد.

وتمن بیان کرد: «در نهایت موفقیت نسبی یا شکست این رهاورد بستگی به چیزی دارد که ماکروسافت به ارمغان می‌آورد نه فقط چیزی که از لینکدین به دست آورده است.»

او توضیح داد: «این بدان معناست که سندروم ایده‌های درخشان (در اتفاق‌های بزرگ در یک شرکت که یک نوع پیشرفت به حساب می‌روند ایده‌های پراکنده و زیادی به ذهن افراد می‌رسند که در واقع تمرکزی ندارند ولی شایان توجه هستند) که معمولاً در داده‌های بزرگ اتفاق می‌افتند و در جهت شناسایی قابلیت‌های ماشین‌های یادگیری و چگونگی آنالیزهای ماکروسافت به کار می‌روند، می‌توانند در لینکدین و راه‌های تأثیر مستقیم آ« بر فروش به کار گرفته شوند.»

وتمن ادامه داد: «که این امر باید انجام پذیرد. به‌طوری که نه تنها در آزمایشگاه‌های ماکروسافت یا توسط برنامه نویسان بلکه با جمعیتی از کاربران در حوزه کسب و کار قابلیت اجرا شدن خواهد داشت. اجرای یک طرح همه چیز آن است.»

منبع: CRM Buyer

پاسخ

Please enter your comment!
لطفا نام خود را وارد کنید