ارسال کالا با ربات های StarShip

امروزه کمتر کسی را می توان یافت که حداقل برای یک بار هم که شده خرید و سفارش آنلاین را تجربه نکرده باشد. با پیشرفت تکنولوژی کم کم شاهد ورود ربات های هوشمند در تجارت الکترونیک هستیم. ربات هایی که با هدف ارسال کالا به صورت امن و مطمئن و در سریع ترین زمان ممکن به دست خریدار، ساخته شده اند. استارشیپ یکی از این ربات هاست. رباتی که آمده تا تجربه خرید آنلاین را لذت بخش تر کند.

چندین شرکت تجارت الکترونیک اروپایی، به صورت آزمایشی، استفاده از ربات های خودران استارشیپ (Starship) را برای ارسال کالاهای خود شروع کرده اند.

سرویس های آنلاین سفارش غذا همچون Just Eat و Pronto این ربات ها را در لندن بکار خواهند برد. واین در حالی است که فروشگاه زنجیره ای خرده فروشی Metro و شرکت حمل و نقل Hermes در آلمان از این ربات در شهرهای دوسلدورف، برن و دیگر شهرهای آلمانی که هنوز نام آنها مشخص نشده است، استفاده خواهند کرد.

شرکت Starship، در وبسایت خود از همکاری با شرکت های بزرگ در زمینه تجارت الکترونیک خبر داد. این شرکت بعد از سپری کردن دوره آزمایشی در انگلیس، آلمان و سوئیس، ظاهرا تصمیم بر آزمایش کوتاه مدت این ربات ها در ایالات متحده آمریکا دارد.

برنامه آزمایشی فعلی قرار است بر روی بیش از 10 ربات در 5 شهر اروپایی انجام شود. Ahti Heinla موسس و مدیرعامل استارشیپ اعلام کرده است که با همکاری با شرکت های بزرگ، وارد فاز تازه ای از توسعه ربات ها خواهد شد.

Starship Technologies در سال 2014 توسط 2 نفر از موسسان اسکایپ تاسیس شد. این ربات ها قادر به حمل و جابه جایی بسته های مختلف به صورت خودکار در مدت زمان 15 الی 30 دقیقه در محدوده 3 تا 5 کیلومتری می باشند.

نظر شما درباره آینده این ربات ها و ورودشان به ایران چیست؟

منبع: ecommercenews

پاسخ

Please enter your comment!
لطفا نام خود را وارد کنید