معرفی پستِکس: روش ارسال جدید در بیدُک

بیدُک همواره در حال بهبود و ارتقای سطح کیفی خدمات با بروزترین و بهترین سرویس های فعال در حوزه تجارت الکترونیک است.

با این تفکر، سرویس جدیدی به بیدُک اضافه شده است که خدمات زیادی را در مورد ارسال کالاهای فروشنده های اینترنتی در بر دارد. سرویس پستکس، روش ارسال جدیدی است که به وارد بخش مدیریت فروشگاه در بیدُک شده تا در کیفیت خدمات بیدُک تاثیر بسازیی داشته باشد.

پستکس چیست؟

پستِکس اولین سامانه جامع خدمات حمل و نقل کشور است که سرویس های متنوع پستی را در خود جای داده است.

در این سامانه صاحبان کسب و کارها قادر خواهند بود با استفاده از همکاری فعالین پستی که شامل سرویس های متنوع شرکت پست (از طریق سرویس بازارمتریال – پست بار) اپراتور اول پست، سرویس چاپار، اسنپ باکس، DPE، TPG، تعارف، که از سرویس متنوع پست شهری و بین شهری در داخل کشور هستند بهره ببرند.

همینطور در سرویس های پست خارجی با استفاده از خدمات شرکت DPE ،Blue Sky، TPG و در بخش حمل و نقل سنگین سرویس سامانه اوبار، با امکان مقایسه قیمت،سرعت و کیفیت استفاده نمایند. 

از نکات قابل توجه این سامانه میتوان به امکان استفاده از تمامی سرویس ها بصورت درب فروشگاه شما تا درب محل تحویل گیرنده یعنی خریدار و دریافت بارکد پستی بلافاصله پس از ثبت سفارش میتوان اشاره کرد.

در عین حال سرویس پست خارجی این سامانه دارای دو بخش صادرات و واردات برای ۱۸۰ کشور در دنیا می شود که این خود نکته قابل توجهی است.

سرویس ها

همانطور که گفتیم پستکس یک سرویس جامع پستی هست که سرویسهایی که هر کدام در زمینه حمل و نقل شهری، بین شهری و بین المللی فعالیت دارند را شامل می شود.

در ادامه به معرفی هرکدام می پردازیم و اینکه چطور هر کدام در زیمنه ارسال کالا فعالیت دارند.

پست بار

پلتفرم خدمات شرکت ملی پست در قالب باجه مجازی در شکل سرویس های زیر پست بار نام دارد:

پست سفارشی

سرویس سفارشی که با استفاده از این سرویس شما می توانید تمامی بسته های خود را از درب محل فرستنده تا درب محل گیرنده توسط پستچی اداره پست ارسال کنید.

سیستم حمل و نقل رایگان درب تا درب بازار متریال با در اختیار داشتن ناوگان حمل و نقل پستی بسته های شما را بدون در نظر گرفتن حجم و در هر ابعادی با هر مسافتی در هر نقطه ای از کشور جا به جا می کند.

این سرویس با دریافت کالا از مبدا و تحویل در مقصد باعث کاهش 3 برابری در هزینه های شما می شود. با ثبت سفارشات به صورت آنلاین بدون اتلاف وقت و در کوتاهترین زمان بسته پستی خود را جا به جا کنید.

این سرویس مشکلات ناشی از عدم بیمه کالا و خسارتهای ناشی از آن را نیز با تحت پوشش بیمه قرار دادن کالای شما برطرف کرده است. حمل بسته های درب تا درب سفارشی با کمترین هزینه از طریق این سرویس انجام می گیرد.

پست پیشتاز

سرویس پیشتاز که با استفاده از این سرویس شما می توانید تمامی بسته های خود را از درب محل فرستنده تا درب محل گیرنده توسط پستچی اداره پست ارسال کنید. مدت زمان حمل مرسوله پستی در این سرویس کوتاه تر از سرویس سفارشی است.

سیستم حمل و نقل رایگان درب تا درب بازار متریال با در اختیار داشتن ناوگان حمل و نقل پستی بسته های شما را بدون در نظر گرفتن حجم و در هر ابعادی با هر مسافتی در هر نقطه ای از کشور جا به جا می کند.

این سرویس با دریافت کالا از مبدا و تحویل در مقصد باعث کاهش 3 برابری در هزینه های شما می شود. با ثبت سفارشات به صورت آنلاین بدون اتلاف وقت و در کوتاهترین زمان بسته پستی خود را جا به جا کنید.

این سرویس مشکلات ناشی از عدم بیمه کالا و خسارتهای ناشی از آن را نیز با تحت پوشش بیمه قرار دادن کالای شما برطرف کرده است. حمل بسته های درب تا درب پیشتاز با هزینه ای بیشتر از سرویس سفارشی صورت میگیرد ولی سریعتر است.

پستکس پلاس یکی از سرویس های نوپا در پلتفرم پستکس می باشد که از بهار سال 96 شروع به کار نموده و وظیفه پستکس پلاس  توزیع و جمع آوری کالا در بخش درون شهری به صورت آنی میباشد که حوزه فعالیت آن در شهر تهران است و محدودیت وزنی آن ۳۰ کیلو گرم و حداکثر ابعاد50*50*50 سانتی متر میباشد و کلیه مرسولات می بایستی طی ۶ ساعت پس از تعیین نقطه جغرافیایی توسط فرستنده جمع آوری و در نقطه مورد نظر گیرنده تحویل گردد

چاپار

شرکت نام آشنای چاپار در بخش های ارسال سریع، حمل و نقل داخلی، حمل و نقل بین المللی و در بیش از ۱۰۰ شهر ایران فعال است.

شرکت کالا رسانان چاپار با اضافه کردن سرویس ارسال فوری درب به درب در سراسر کشور این امکان را برای شما مشتریان محترم جهت ارسال دقیق، منظم و سریع کالاهایتان با قیمت مناسب و سرعت بسیار بالا فراهم نموده است.

همچنین شرکت کالارسانان چاپار به عنوان اولین و تنها شرکت حمل ونقل داخلی دارای نمایندگی رسمی از ایران ایر، ماهان و آسمان بوده و به همین دلیل مجوز صدور بارنامه‌های ایرلاین‌های ذکر شده در دفتر مرکزی را دارد.

 ارسال محمولات هوایی از طریق شرکت کالارسانان چاپاربه دو صورت توزیع درب به درب با صدور بارنامه هوایی داخلی و تحویل در فرودگاه مقصد با صدور بارنامه های ایرلاین های فوق مقدور می باشد. ضمنا مزیت بارنامه های داخلی هوایی نسبت به بارنامه‌های خطوط هوایی یاد شده علاوه بر توزیع درب به درب، امکان بیمه نمودن کالاها و استفاده از مزایای بیمه در صورت بروز سانحه و ایجاد خسارت برای محموله است.

TPG

تی پی جی، 1380 کار خود را در حوزه ی حمل و نقل سریع آغاز کرد . این شرکت علاوه بر انواع خدمات حمل و نقل داخلی، ارسال محمولات و مرسولات به سراسر نقاط جهان، توسط نمایندگی اختصاصی خود نمود.

تجربه طولانی موسسین تی پی جی در زمینه ی حمل و نقل بین المللی این باور را در آن ها تقویت کرد که این صنعت نیازمند یک شرکت تازه نفس ایرانی است . پیش بینی آن ها به واقعیت نزدیک بود و اکنون تی پی جی یکی از بزرگترین شرکت های فعال درعرصه حمل و نقل ایران است و به ویژه در میان مشتریان ایرانی جایگاه ویژه و ثابتی پیدا کرده است، به گونه ای که امروز 72نمایندگی این شرکت در شهرهای مختلف ایران فعالند و خدمات ویژه ی خود را با استفاده از کادری مجرب، وسایل نقلیه ی مختص حمل راارائه می دهند.

همکاران ما در تی پی جی در طول روز هزاران محموله ی پستی را در داخل و خارج کشور جا به جا می کنند؛ از بسته ها مرسوم پستی، تا انواع محموله های سبک و سنگین. کلیه ی خدمات تفکیک و توزیع محموله ها در مراکزاستان ها و کشورهایی که فعال است بصورت بی وقفه در جریان است.

P.D.E

شرکتPDE یک شرکت پستی دارای توانایی پست داخلی و بین المللی با تجربه ای 30 ساله است که در زمینه بین المللی، PDE قادر است در تمامی جهان کالاهای صادراتی و وارداتی شما را حمل کند.

سرویس های این شرکت شامل سرویس پست داخلی و خارجی است سرویس داخلی شرکت PDE در 80 شهر ایران و در تمامی استان ها قابل عرضه است و تمامی مرسولات طی 24 ساعت به مقصد تحویل می گردد.

لازم به ذکر است حداکثر وزن در این سرویس 35 کیلوگرم و حداکثر ابعاد 100×100×100 سانتی متر است که دارای سرویس پس کرایه و پرداخت در محل نز هست.

سرویس پست خارجی PDE در تمامی کشورهای دنیا و در دو بخش صادرات و واردات فعال است.

D.T.S

شرکت کالا رسان DTS (سفیران ترابر درخشان) یکی از شرکت های زیر مجموعه اپراتور اول است که مدیران آن دارای سابقه 20 ساله در صنعت پست هستند.

سرویس آنها مشتمل بر دو نوع عادی و اکسپرس است. سرویس عادی کمی ارزانتر از سرویس اکسپرس است و قادر به پوشش 250 شهر در کل کشور و تمامی استانها است که مرسولات در این سرویس طی 72 ساعت به مقصد میرسد و حداکثر وزن 35 کیلو گرم و حداکثر ابعاد 100×100×100 می باشد که دارای سرویس پس کرایه و پرداخت در محل نیز هست.

اسنپ باکس

اسنپ باکس یکی از سرویس های نوپا در پلتفرم اسنپ است که از بهار سال 96 شروع به کار کرده است.

وظیفه اسنپ باکس توزیع و جمع آوری کالا در بخش درون شهری به صورت آنی هست که حوزه فعالیت آن در 8 شهر بزرگ کشور است و محدودیت وزنی آن 20 کیلو گرم و حداکثر ابعاد 50×50×50 سانتی متر است.

کلیه مرسولات می بایست طی دو ساعت پس از تعیین نقطه جغرافیایی توسط فرستنده جمع آوری و در نقطه مورد نظر گیرنده تحویل گردد.

یارباکس

شرکت حمل و نقل یار باکس مجموعه ای است با امکان عرضه خدمات انبار داری، حمل و نقل سنگین و خدمات کالا رسانی که در این حوزه با تجربه ای 15 ساله به مشتریان خود ارائه خدمت می نماید.

خدمت یارباکس در این سایت دارای محدودیت وزنی 35 گیلوگرم و حداکثر ابعاد 100×100×100 سانتی متر است و مدت زمان تحویل مرسولات 24 الی 72 ساعت می باشد. با در اختیار داشتن 230 نقطه ارتباطی در تمامی استانهای کشور قادر به ارائه خدمت است. یارباکس دارای سرویس پس کرایه و پرداخت در محل نیز هست.

اوبار

سامانه اینترنتی اوبار گسترده ترین سامانه حمل و نقل در بخش سنگین بار کشور است که به وسیله آن میتوانید با قیمتی مناسب از 1 تا 22 تن بار و تنوعی گسترده از انواع خودروهای سنگین و نیمه سنگین کالاها و بارهای سنگین خود را ارسال کنید.

دراین سامانه فرستنده با ارائه موقعیت مکانی خود درخواست خود را به نزدیکترین خودروهای اطرافش ارسال می نماید که در صورت پذیرش سفارش از سوی راننده مراجعه جهت حمل مرسوله آغاز خواهد گردید.

اوبار با تجربه ای 4 ساله و تیمی متشکل از نخبگان فناوری و اطلاعات در کشور، آماده ارائه سرویس است.

جعبه های استاندارد پستی چست؟

اساسا جعبه استاندارد پستی باید ۳ تا ۵ لایه باشد تا در مسیر جابجایی پستی جعبه آسیب نبیند و تلاشی نشود.

حالا شما میتوانید با استفاده از گزینه خرید بسته استاندارد پستی از این سرویس توسط هر یک از فعالین پستی برخوردار شوید.

سایز بسته های استاندارد پستی به شرح زیر است:

چطور پستکس را در بیدُک فعال کنیم؟

وارد پنل مدیریت خود در بیدُک شده و از قسمت ارسال رو ارسال پستکس را انخاب کنید. برای اینکار باید مشخصات خود و آدرس پستی خود را وارد کنید سپس این روش روی فروشگاه شما فعال می شود.

بعد از اینکه این روش در فروشگاه اینترنتی شما فعال شد، خریدار هنگام تکمیل سفارش خود در قسمت روش ارسال، این روش را مشاهده می کند.

نکته مهم این است که از بین سرویس هایی که در پستکس وجود دارد و ما به آنا اشاره کردیم، بر اساس فاکتورهایی مثل نوع کالا، وزن، ابعاد، آدرس مشتری و … سرویس هایی نمایش داده میشود که در آن لحظه سفارش مشتری در دسترس باشند به خریدار نمایش داده میشود.

اگر هنوز فروشگاه اینترنتی ندارید پس همین حالا فروشاه اینترنتی خود را در بیدُک بسازید و از سرویس ها و مزیت های منحصر به فرد آن برای مدیریت فروشگاه مانند سرویس پستکس استفاده کنید.

1 نظر

  1. سلام
    هزینه ارسال متاسفانه بسیار بالا است
    بسته ای رو که با پست ارسال می کنیم معمولا با هزینه حدود 13 هزار تومان رو این سرویس با 23 تومان انجام میده

پاسخ

Please enter your comment!
لطفا نام خود را وارد کنید