راه‌اندازی درگاه پرداخت پی پینگ: مراحل ثبت‌نام و اتصال [بروزرسانی تیر 99]

داشتن یک روش پرداخت یکی از اساسی‌ترین نیازهای یک فروشگاه اینترنتی محسوب می‌شود. برای اینکه مشتری‌های یک فروشگاه آنلاین به آخرین مرحله خرید برسند، نیاز به درگاه پرداخت آنلاین دارد.

بیدُک راهکارهای متنوعی برای راه‌اندازی روش پرداخت در فروشگاه اینترنتی‌هایی که ساخته می‌شود، در نظر گرفته است که پی پینگ یکی از این روش‌های پرداخت است.

راهنمای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین پی پینگ

فروشگاه ساز بیدُک برای فروشگاه‌های اینترنتی خود به‌عنوان یکی از روش‌های پرداخت، درگاه آنلاین واسطه ای پی پینگ را در نظر گرفته است.

برای فعال کردن درگاه پی پینگ روی فروشگاه خود در بیدُک نیاز است در ابتدا بعد از وارد کردن اطلاعات حساب بانکی خود، به ترتیب زیر حساب کاربری در پی پینگ ایجاد کنید.

وارد کردن اطلاعت حساب بانکی و فعال کردن روش پرداخت پی پینگ

– به پنل مدیریت فروشگاه خود در بیدُک رفته از منوی سمت راست و بخش «مدیریت» گزینه‌ی «پرداخت و ارسال» را انتخاب کنید.

– وقتی برای اولین بار وارد این صفحه می‌شوید، باید اطلاعات حساب بانکی خود را جهت فعال‌سازی روش‌های پرداخت تکمیل کنید. بعد از وارد کردن فیلدهایی که در تصویر مشخص شده، دکمه «ثبت» را بزنید.

پی پینگ: اطلاعات حساب

– بعد از تکمیل کردن اطلاعات پرداخت حالا باید از بخش اول این صفحه یعنی بخش پرداخت، روش پی پینگ را انتخاب کنید. با کلیک روی کادر این روش با علامت تیک انتخاب می‌شود و حالا باید دکمه سوییچی که بالا سمت چپ کادر روش‌های پرداخت وجود دارد و در تصویر مشخص شده را بزنید تا مستقیم به پی پینگ، برای انجام روند ثبت‌نام هدایت شوید.

پی پینگ: بیدک

ثبت‌نام در پی پینگ

– اینجا باید وارد حساب خود در پی پینگ شوید و اگر هنوز حسابی ندارید روی عبارت «ثبت‌نام نکرده‌اید؟» کلیک کنید.

پی پینگ: ثبت نام

– حالا باید اطلاعات حساب خود را از جمله نام کاربری پی پینگ (که می‌تواند همان نام فروشگاه شما در بیدُک باشد) ایمیل، نام کسب‌وکار (به فارسی) و رمز عبور را وارد کنید، تیک عبارت «قوانین را مطالعه کرده و پذیرفته‌ام» را بزنید و در آخر روی دکمه «ثبت‌نام» کلیک کنید.

پی پینگ: اطلاعات ثبت نام

– همان‌طور که در پیام این صفحه می‌بینید، ایمیلی برای شما فرستاده ‌شده که باید حساب پی پینگ خود را تائید کنید. بعداً هم می‌توانید این کار رو انجام دهید بنابراین روی دکمه «ادامه» بزنید.

پی پینگ: تایید ایمیل

– شماره همراه خود را وارد کنید و روی «ارسال کد تایید» کلیک کنید. توجه داشته باشید حتماً شماره همراهی باشد که مربوط به خودتان و اطلاعات حساب بانکی شما باشد.

پی پینگ: شماره همراه

اینجا کد تایید را وارد کنید و روی دکمه «تایید» کلیک کنید.

پی پینگ: تایید شماره همراه

اطلاعات شخصی در ثبت‌نام پی پینگ

در ادامه روند ثبت‌نام در پی پینگ اطلاعات فردی از شما خواسته می‌شود که شما باید آن‌ها را برای تکمیل پروفایل خود در پی پینگ وارد کنید. اما می‌توانید این کار را به زمانی دیگر موکول کنید. پس می‌توانید در هر مرحله روی دکمه «بعداً» کلیک کنید تا ثبت‌نام تکمیل شود. ولی ما این مراحل را توضیح می‌دهیم تا بعد از روند ثبت‌نام آن‌ها را وارد کنید.

اطلاعات فردی

پی پینگ: اطلاعات فردی

در اینجا باید عکس پروفایل خود در پی پینگ را آپلود کنید و همچنین نام و نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد را وارد کنید و تصویر کارت ملی و شناسنامه خود را جهت احراز هویت آپلود کرده و روی دکمه «ادامه» بزنید.

اطلاعات بانکی

پی پینگ: اطلاعات بانکی

اینجا باید شماره شبای حساب بانکی خود را وارد کنید. برای تسویه‌حساب و واریز مبلغ سفارش‌ها توسط پی پینگ به این اطلاعات نیاز است پس اگر الآن دکمه «بعداً» را می‌زنید حتماً دوباره برگردید به ‌حساب کاربری خود در پی پینگ و این اطلاعات را کامل کنید.

اگر شماره شبای حساب بانکی خود را ندارید می‌توانید از این صفحه شماره شبای خود را پیدا کنید.

لینک صفحات دریافت کد شبای بانک ها

روی دکمه «ادامه» بزنید.

اطلاعات محلی

پی پینگ: اطلاعات محلی

این قسمت باید اطلاعات آدرس محل کسب و کار خود را وارد کنید. استان و شهر خود را انتخاب کنید و آدرس، کد پستی و شماره تماس ثابت خود را وارد کرده و روی دکمه «ادامه» بزنید.

اطلاعات کسب و کار

پی پینگ: اطلاعات کسب و کار

در این قسمت باید توضیحات تکمیلی در مورد کسب و کار خود را وارد کنید. نام کسب و کارتان را به فارسی وارد کنید و مختصر توضیحی از کسب و کار خود بدهید و از بین گزینه‌های موجود نوع کسب و کار خود را انتخاب کنید.

اگر کسب و کار شما تایید رسمی شده است دکمه سوییچ در مقابل این عبارت را کلکیک کنید تا اطلاعات تکمیلی مثل شناسه ملی، شماره ثبت و کد اقتصادی را وارد و تصویر گواهی تأسیس و معرفی را آپلود کنید. روی دکمه «ادامه» بزنید.

مجوز اتصال و مرحله نهایی

در این مرحله شما می‌توانید با نام کاربری و رمز عبوری که با آن ثبت‌نام کرده ید وارد پی پینگ شوید. تمام قسمت‌ها در پنل کاربری خود در پی پینگ می‌توانید ببینید و آن قسمت‌هایی از مراحل ثبت‌نام را که روی گزینه «بعداً» کلیک کرده بودید را از اینجا تکمیل کنید.

برای تسویه‌حساب مبالغ واریزی به‌حساب پی پینگ خود می‌توانید از قسمت بالا سمت چپ اقدام کنید.

پی پینگ: تسویه حساب

حالا باید به پنل مدیریت بیدُک خود برگرید و یک بار دیگر دکمه سوییچ در کادر روش‌های پرداخت را بزنید تا مرحله نهایی اتصال به درگاه پی پینگ را انجام دهید. به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که باید مجوز استفاده حساب پی پینگ خود در بیدُک را با کلیک روی دکمه «بله اجازه می‌دهم» صادر کنید تا درگاه پی پینگ به فروشگاه شما متصل شود.

پی پینگ: مجوز اتصال

حالا می‌بینید که در قسمت پرداخت درگاه پی پینگ شما فعال است و مشتری هنگام خرید از فروشگاه شما به این درگاه پرداخت متصل می‌شود.

شما می‌توانید تکمیل تمام مراحل ثبت‌نام در پی پینگ و راه‌اندازی درگاه پرداخت را نیز به کارشناسان مرکز خدمات بیدُک بسپارید تا این کار را برای شما انجام دهند.

2 نظر

پاسخ

Please enter your comment!
لطفا نام خود را وارد کنید