افسانه کسب و کار: کار شما خودش سر و صدا راه می‌اندازد!

Businessman & Loudhailer - hand drawn cartoon characters

افسانه‌ای رایج در کسب و کار این است که اگر کار شما خوب باشد، خودش درباره‌ی خودش صحبت می‌کند!

ایده را دستگیر کنید! و وقتی تبدیل به کسب و کار شد، سر و صدا راه بی اندازید.

تنها راهی که کار شما می‌تواند درباره خودش صحبت کند این است که کسی باشد که به آن گوش کند. در این روزها و دورانی که حجم بیش از حد اطلاعات وجود دارد، کارها یا شرکت‌ها باهم ادغام می‌شوند، تعدیل نیرو می‌کنند و تضمین جایگاه شغلی وجود ندارد، شما نمی‌توانید بر اساس فرض، کاری را انجام دهید.

اکثر آدمها با فکر اینکه “چه کاری از دستشان بر می‌آید که برای شما انجام دهند” از خواب بیدار نمی‌شوند.

ایجاد شبکه‌ای با قصد و نیت مشخص

دست از فروختن (و نگران درآمد بودن و با زور کاری را انجام دادن) بردارید و شروع کنید به تمرکز بر افراد و ایجاد ارتباط با آنها.

آشکارا درباره‌ی کسب و کار خود صحبت کنید

جوری در قالب کسب و کار خود رفتار کنید که وقتی که با همه درباره‌ی آن صحبت می‌کنید، انگار به کاری که دارید و انجام می‌دهید افتخار می‌کنید! فقط به خاطر داشته باشید … این رفتار در مورد خود شما نیست درباره‌ی افرادی است که شما آنها را کمک می‌کردید که کاری که شما می‌خواهید را انجام دهند.

دیگران را درگیر کار خود کنید

به عنوان کار آفرین، همه‌ی ما گرایش عجیبی داریم که “همه کاره” خودمان باشیم. اهداف خود را با کسانی که می‌شناسید و شما را حمایت می‌کنند به اشتراک بگذارید و از کمک داوطلبانه‌ی آنها برای اینکه کسب و کار شما را در میان جامعه جا بی اندازند، استفاده کنید. با گرفتن گواهی رضایت و تصدیق کسب و کار شما از آنها سفیرانی برای کار خود بسازید.

محدوده آسایش خود را وسعت دهید

به دنبال مشاوره و نصیحت‌های افرادی باشید که کسب و کار آنها را تحسین می‌کنید. وقتی چیزهای متفاوتی به استراتژی کاری شما اضافه می‌شود با آغوش باز به استقبال آن بروید و امتحانش کنید. در یک کلام خلاق باشید!

چرخه تأثیرگذاری خود را گسترش دهید

از افرادی یا از آن دسته افرادی که می‌خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید، لیست تهیه کنید. از ارتباط‌های موجود به عنوان اهرمی برای وصل شدن به کسانی که این افراد را می‌شناسند و می‌توانند مانند یک کاتالوگ برای شما عمل کنند و معرفی‌ای از کار شما ارائه دهند، استفاده کنید.

با سرعت این افسانه را به واقعیت تبدیل کنید. شکلی به آن دهید و از آن لذت ببرید. یک نیروی جنبشی در آن ایجاد کنید و … سر و صدا به پا کنید!

به یاد داشته باشید … اتفاقی که این ماه برای کسب و کار شما می افتد، برای ۳۰، ۶۰، ۹۰ روز بعدی و به همین ترتیب به طور کلی در آینده و روزهای پیش رو، تأثیر خود را خواهد گذاشت!

پس همین الان کسب و کار خود را در بیدُک ایجاد کنید از نکات بالا استفاده کنید و به کاری که می‌کنید ایمان داشته باشید … ما نیز برای مشاوره و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در جهت رشد و ترفیع کسب و کار شما، تمام قد در کنارتان هستیم.

منبع: Small Business BC

پاسخ

Please enter your comment!
لطفا نام خود را وارد کنید