رخنه بزرگ امنیتی، باعث به سرقت رفتن میلیون ها دلار شد!

شاید در دنیای تجارت الکترونیک، نام BitCoin را شنیده باشید. بیت کوین در واقع واحد پول دیجیتالی است که کیف پولی مجازی را در اختیار کاربران قرار می دهد تا با استفاده از آن بدون نیاز به پول واقعی تجارت کنند.

حالا در دومین رخنه بزرگ امنیتی در مبادلات ارزی مانند Bitfinex، حدود 119,756 بیت کوین از حساب کاربران به سرقت رفت. این 120,000 بیت کوین به ارزش تقریبی 78 میلیون دلار، از Bitfinex که یکی از محبوب ترین واحدهای مبادلات ارز می باشد، در هنگ کنگ به سرقت رفته است.

این هک، که بزرگترین در نوع خود است و محدود به کیف پول های بیت کوین که توسط شرکت نگهداری می شدند می باشد، Bitfinex را مجبور به توقف معاملات و گزارش دزدی برای اجرای قانون کرد که بیانیه آن در وبسایت شرکت منتشر شد.

Bitfinex در این بیانیه نوشته است: “ما مشغول بررسی این رخنه امنیتی برای مشخص نمودن آنچه اتفاق افتاده است هستیم. اما می دانیم که بیت کوین بعضی از کاربران ما به سرقت رفته است. ما متعهد به مشخص کردن کاربرانی هستیم که متاثر از این رخنه امنیتی می باشند.”

Zane Tacket، مدیر روابط عمومی و توسعه محصول Bitfinex گفته است: “این 120.000 بیت کوین از کیف پول های جدا شده کاربران به سرقت رفته بود”. ارزش بیت کوین بر اساس گزارشاتی که سایت CoinDesk منتشر کرده، حدود 20 درصد کاهش پیدا کرده است. این 120.000 حساب بیت کوین برای حدود 0.75% از کل تراکنشات بیت کوین می باشد.

Antony Lewis، یکی از کارشناسان بیت کوین در سنگاپور گفته است: “این بزرگترین مبادله دلار می باشد. بنابراین در خارج از چین، هر کس یک حساب در آن دارد. بیت کوین بسیار روان است و مردم می توانند به دور از حاشیه روزانه حجم بالایی از مبادلات را انجام دهند.”

هنوز مشخص نیست که دزدی کار افراد داخلی بوده و یا هکرها از بیرون به سیستم دسترسی داشته اند. همچنین هنوز معلوم نیست که آیا Bitfinex مجبور به اعلام ورشکستگی خواهد شد یا نه. خسارتی مشابه بیت کوین، که به یکی از مبادلات ارزی وارد شد، MtGox را در سال 2014 مجبور به جلوگیری از ورشکستگی و بازداشت مدیر اجرایی آن Mark Karpeles در ژاپن کرد.

منبع: theguardian

پاسخ

Please enter your comment!
لطفا نام خود را وارد کنید