قابلیت خرید کالا به ‌زودی در اینستاگرام

موبایل در این مدت به راهی تغییر کرده که مردم می‌توانند به ‌وسیله‌ی آن خرید کنند. شما در حالی که منتظر شام نشسته‌اید محصولات را جستجو می‌کنید، در راه به سمت محل کارتان خریدها را انجام می‌دهید و زمانی که در یک فروشگاه هستید قیمت‌ها را برای یک خرید بهتر مقایسه می‌کنید.

در حقیقت، 84% کاربران تلفن‌های هوشمند در آمریکا محصولات را از طریق جستجوگر و یا نرم‌افزاری در موبایل جستجو، بررسی و مقایسه می‌کنند. در حالی که مرور کردن و کشف کردن در موبایل راحت است، شما می‌بینید که پیدا کردن اطلاعات بیشتر درباره‌ی محصولات خاص همیشه به این راحتی نیست. امروز اینستاگرام با هیجان از یک تجربه آسان‌تر در خرید محصولاتی که دوست دارید در پلتفرمی که برای قدرت اکتشاف کردن در موبایل شناخته می‌شود، خبر می‌دهد.

از هفته‌های آغازین نوامبر 2016، اینستاگرام آزمایش راهی برای پیدا کردن و یادگیری مواردی که مخاطبان این شبکه اجتماعی در قالب پست نگاه می‌کنند را شروع کرد. امروز بیشتر تجربه‌های خرید از طریق موبایل مردم را مستقیم از صفحه پرداخت هدایت می‌کنند، بدون اینکه به مصرف کننده شانس سنجیدن یک محصول و دریافت اطلاعات بیشتر را بدهد. درحالی که طبق نظرسنجی که توسط خود اینستاگرام انجام دادند متوجه شدند که اکثریت قریب به اتفاق خریدها یک روز یا بیشتر طول می‌کشد تا انجام بگیرد و تنها 21% خریدها در همان روز انجام می‌پذیرد. با آگاهی از این موضوع که کاربران اینستاگرام برای کشف چیزهای جدید روی پلتفرم آزاد هستند و اینکه مردم زمان صرف می‌کنند تا محصولاتی را که به آن علاقه دارند بهتر بفهمند، این آزمایش به مخاطبان مراحل ارزشمندی در مسیر خریدشان قبل از پرداخت می‌دهد.

15009663_1727324977593999_8805951969312112640_n

برای آزمایش این تجربه جدید، 20 برند آمریکایی از جمله Kate Spade (مرکز طراحی مد) ، JackThreads (فروشگاه لباس آقایان) و Warby Parker (فروشگاه آنلاین عینک و عینک دودی) پست‌های مربوط به این آزمایش را به اشتراک گذاشتند تا برای مخاطبان اینستاگرام مرور کردن، یادگیری و سنجیدن مواردی که به آن علاقه دارند را راحت‌تر کنند. هر پست یک دکمه در پایین سمت چپ عکس وجود دارد که با لمس آن تگ‌های محصولات گوناگون و قیمت‌های آن‌ها در عکس نمایش داده می‌شود. هر بار که تگی انتخاب شود آن محصول با جزییات جدید باز خواهد شد. این کاربرد اطلاعات مهمی از محصول در اختیار مصرف کننده در مسیر خریدشان قرار می‌دهد بدون اینکه نیاز باشد از اینستاگرام خارج شوند و درباره‌ی آن محصول تحقیق کنند. سپس اگر مصرف کننده در این صفحه جزییات محصول دکمه‌ی “shop now” به معنی همین حالا خرید کن را لمس کند. آن‌ها را مستقیماً به وب سایت فروشنده و صفحه خرید محصول هدایت می‌کند و این موضوع کار آن‌ها را در خرید محصولی که می‌خواهند راحت می‌کنند.

اینستاگرام در حال حاضر یک محل عالی برای اکتشاف چیزهای جدید در موبایل است. در حالی که مصرف کنندگان از اولین مرحله آزمایش مطلع شدن، اینستاگرام در پی یادگیری از کسب و کارهایی بود در مراحل اولیه آزمایش با آن‌ها در حال همکاری بود. در طول این مرحله اولیه، ویژگی‌های جدید برای گروهی از مردم که با سیستم عامل‌های IOS در آمریکا کار می‌کردند در دسترس بود. در حالی که اینستاگرام به دنبال گسترش این موضوع در آینده است، توصیه‌های مربوط به محصول را کشف می‌کنند، راه‌هایی را که محصولات به خریداران نمایش داده می‌شود را پیدا می‌کنند، در سطح جهان این موضوع را گسترش می‌دهند و به دنبال قابلیت ذخیره محتوا پست‌ها هستند تا مخاطبان اینستاگرام بتوانند بعداً از آن‌ها استفاده کنند. اینستاگرام می‌خواهد به درک چگونگی ارائه تجربه‌ی خرید یکپارچه برای مصرف کنندگان و کسب و کارها در این پلتفرم و در نهایت روی بستر موبایل برسند.

بیدک نیز در آینده از این قائله مستثنا نخواهد بود و به محض انتشار این ویژگی در سطح جهان و در نهایت ورود به کشور این ویژگی را برای فروشندگان فراهم خواهد که نه تنها روش‌ها و کانال‌های فروش خود را گسترش بدهند بلکه با تکنولوژی‌های بروز دنیا همراه باشند و فروش خود در بازار الکترونیک افزایش دهند.

منبع: Instagram Business

1 نظر

پاسخ

Please enter your comment!
لطفا نام خود را وارد کنید