معرفی سرویس های رایگان ساخت لوگوی آنلاین

برای معرفی برند خود قطعا به یک لوگو یا نشانه احتیاج دارید اما شاید دانش مورد نیاز برای طراحی آن را ندارید. ممکن است تنها راه به نظر شما استخدام یک طراح باشد، اما شما نباید همه سرمایه خود را برای طراحی لوگو خرج کنید. دست نگه دارید. ما در این پست چند سایت برای طراحی آنلاین لوگو به صورت رایگان به شما معرفی خواهیم کرد. اما قبل از هرچیز،‌ شاید شناخت اصول طراحی لوگو و دلایل اهمیت آن به شما در انتخاب بهترین نشانه برای برندتان کمک کند.

چرا لوگو برای معرفی برند مهم است؟

لوگوها معمولا نقش تصویر تجارت شما را بازی می کنند. از اشکال گرافیکی تشکیل شده اند تا ارزش هایی که شرکت شما بر آنها تکیه دارد را معرفی کنند. داشتن یک نشانه که برند شما را به خوبی معرفی کند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. پس اگر تا به حال به فکر داشتن نشانه نبوده اید،‌ فرصت را غنیمت شمرده و دست به کار شوید.

سایت DesignBuddy به تازگی چند برند بزرگ دنیا را مورد بررسی قرار داده و به نتایجی درباره نقاط اشتراک آنها دست یافته است. شاید دانستن این نکات کلیدی به شما در طراحی لوگو کمک بسیاری کند:

  • ۹۵٪ از برندهای مطرح دنیا تنها از یک یا دو رنگ در لوگوی خود استفاده می کنند
  • ۴۱٪ از برندهای بزرگ دنیا از یک نوشته با طراحی خاص به عنوان لوگو استفاده می کنند
  • ۹۳٪ از لوگوها به قدری ساده هستند که حتی در کوچکترین سایز هم قابل شناسایی هستند

چند قانون مهم طراحی وجود دارد که قبل از آغاز طراحی لوگو باید به آنها توجه کنید:

  • – لوگو باید ساده باشد: یک نشانه ساده به خوبی قابل شناسایی است و به راحتی به خاطر سپرده می شود.
  • – لوگو باید به خاطر سپرده شود: بعد از سادگی مهمترین نکته، قابلیت به خاطر سپرده شدن است. یک لوگوی تاثیرگذار به خوبی در حافظه مخاطب به خاطر سپرده می شود. یک لوگوی ساده در عین جذابیت از این قابلیت نیز برخوردار است.
  • – لوگو فاقد تاریخ انقضا است: یک لوگوی تاثیرگذار حتی ۱۰، ۲۰، و ۵۰ سال بعد هم تاثیرگذار است.
  • – لوگو باید جذاب و در عین حال مناسب باشد: لوگوی شما باید با هدف مورد نظر شما متناسب باشد و به خوبی نشان دهنده ارزش های شما باشد.

اشتباهات رایجی که باید از آنها در هنگام طراحی لوگو اجتناب کنید

  • از افزودن اشکال اضافه و غیر جذاب خودداری کنید
  • لوگوی خود را بیش از حد پیچیده طراحی نکنید
  • مطمئن شوید لوگوی شما به صورت سیاه و سفید هم مناسب باشد

ساخت آنلاین لوگو Ucraft

ucraft-LogoMaker

این سرویس به صورت رایگان عرضه می شود. لوگوی مورد نظرتان را با نوشته ها و یک آیکون طراحی کرده و خروجی آن را با فرمت .png ذخیره کنید. فایل نهایی از کیفیت مناسبی برخوردار می باشد و هر جایی قابل استفاده است.

ساخت آنلاین لوگو GraphicSprings

GraphicSprings-LogoMaker

شاید GraphicSprings حرفه ای ترین ابزار این لیست باشد. قابلیت های شخصی سازی بسیاری در این سیستم تعبیه شده است. شاید بتوان آن را به خوبی ابزارهای ویرایش عکس حرفه ای دانست. یکی از بهترین قابلیت های آن، امکان تقسیم بندی لوگو ها بر اساس کسب و کارتان است.

ساخت آنلاین لوگو Logoshi

logoshi-LogoMaker

خلاقانه ترین سرویس در لیست Logoshi است. تمام کاری که باید انجام دهید پیاده سازی و طراحی ایده مورد نظرتان و وارد کردن نام آن است. Logoshi به صورت خودکار طرح شما را به یک لوگوی خیره کننده تبدیل می کند. این سرویس برای کسانی مناسب است که به دنبال نشانه ای منحصر به فردتر هستند.

ساخت آنلاین لوگو Logaster

Logaster-LogoMaker

اگرچه سرویس های دیگری که معرفی کردیم به روز تر از این سرویس هستند، ولی هنوز هم Logaster آرشیو بزرگی از لوگوها را در اختیار دارد. شما می توانید در بین صدها لوگویی که قابلیت شخصی سازی بسیاری دارند بگردید و لوگوی مورد نظر خود را بدست آورید.

منابعی که متوانید از آنها برای طراحی لوگوی خود الهام بگیرید:

حالا که با سرویس های ساخت آنلاین لوگو آشنا شدیم،‌بد نیست نگاهی به منابعی که میتوانید برای طراحی لوگوی خود از آنها الهام بگیرید داشته باشیم:

Dribble

Logopond

Logo Faves

Logospire

Logo moose

بعد از مطالعه این مقاله احتمالا ایده ای برای طراحی لوگو در ذهن شما شکل گرفته است. اگر شما ابزار دیگری میشناسید که در این مقاله معرفی نشده اند، با ما در نظرات در میان بگذارید.

برگرفته از: shopify

پاسخ

Please enter your comment!
لطفا نام خود را وارد کنید