بازاریابی و فروش در اینستاگرام: استراتژی یکپارچه سازی کانال‌های خرده فروشی خود را تقویت کنید

اینستاگرام به سرعت به یک رسانه‌ی بسیار مهم در استراتژی یکپارچه‌سازی کانال‌های فروش و بازاریابی ارتقا پیدا کرده است. این برنامه کانالی با میزان بالایی از تعامل مشتریان است و از این رو پتانسیل عظیمی برای ایجاد ترافیک قابل قبول و نرخ تبدیل سودمند را شامل می‌شود.

واقعیت: 72% از مشتریان با دیدن عکس محصولات در اینستاگرام شانس خرید آن‌ها بالا می‌رود و 38% از آن‌ها وقتی اولین بار محصولات را در اینستاگرام پیدا می‌کنند، همان‌جا خرید می‌کنند.

به برند خود با جلوه‌های بصری و تصاویر باکیفیت جهت بدهید

از آنجایی که اینستاگرام یک پلتفرم دیداری است، مهم است که با بقیه فرق داشته باشید و جلوه‌ای بصری را خلق کنید که منحصر به فرد و ویترینی برای برند شما باشد. برندها همچنین می‌توانند مانند یک گالری هنری از عکس‌های مشتریان خود در اینستاگرام نگهداری کنند.

از بهترین راه‌کارها مانند فیلتر کردن‌های بر اساس ذوق و سلیقه، ویرایش سبک‌ها و تم‌های رنگی متناسب، به نحو احسن استفاده کنید تا پیج اینستاگرام شما را برای هماهنگ شدن با سلیقه‌های گوناگون گروه‌ها یاری دهد.

هنگامی که در حال تغذیه اینستاگرام خود هستید، به فکر مجموعه‌ای از عکس‌ها بجای یک عکس در هر پست باشید. مستمراً به هدف خود برای تولید عکس‌های باکیفیت بالا ادامه بدهید، در حالی که از تکراری نبودن محتوا نیز اطمینان حاصل می‌کنید.

برای مثال، برندهای پوشاک شاید تمایل داشته باشند در حالی که برای یک حراج اطلاع‌رسانی می‌کنند عکس‌های تولید شده توسط مشتریان که در حال پوشیدن لباس‌های برند هستند و عکس‌های متن محور را به پیج خود اضافه کنند.

تصاویر باکیفیت در اینستاگرام

اگر به اکانت های برتر از نظر تعداد دنبال کنندگان نگاهی بی اندازید، به احتمال زیاد متوجه یک الگوی خاص خواهید شد. همه‌ی آن‌ها یک تیپ شخصیتی از کاربران را خلق کرده‌اند که به برند آن‌ها مرتبط است و به کسب و کار شما اجازه می‌دهد که یک همهمه‌ی اجتماعی در اینستاگرام ایجاد کنید که رقبای شما به آن حسودی کنند.

از هشتگ ها استفاده کنید تا میزان دیده شدن و تعداد دنبال کنندگان خود را افزایش دهید

500 میلیون کاربر اینستاگرامی فعال (که در حال رشد است) در همه جای دنیا وجود دارد.

جمله بالا را بارها بخوانید! با وجود دسترسی اجتماعی به بیش از نیم میلیون نفر، استفاده بهینه از هر ابزار اینستاگرامی که در اختیار دارید، امری حیاتی برای موفقیت بازاریابی تجارت الکترونیک محسوب می‌شود.

هشتگ ها راهی آسان برای دیده شدن محتوای شما است که این محتوا را برای کاربرانی به معرض دید می‌گذارد که ممکن است در حالت عادی با آن مواجه نشوند.

وقتی روی کانال‌های شبکه‌های اجتماعی می‌فروشید، هشتگ مخصوص خود را بر اساس نام کسب و کار خود در جهت آگاهی عموم از برند خود بسازید. همان‌طور که محتوایی که توسط خود مشتریان تولید می‌شود مانند کامنت ها، کار خودش را به خوبی انجام می‌دهد.

استفاده از هشتگ در اینستاگرام

یکی از روش‌های مؤثر رشد کارایی هشتگ می‌تواند اضافه کردن هشتگ های محبوب که مربوط به حوزه و صنعت کسب و کار شما باشد. به کار گرفتن این روش به مشتریانی که از قبل به کسب و کار شما علاقه داشته‌اند کمک می‌کند که فروشگاه شما را با یک هشتگ ساده پیدا کنند.

تمرکز اینستاگرام خود را بر اساس کسب و کار خود نگهدارید. اکانت هایی که از هشتگ های نامربوط روی عکس‌های خود استفاده می‌کنند بیشتر شبیه اسپم هستند و خیلی کمتر ارباب رجوع را جذب می‌کنند چه برسد که بخواهد به خرید منتهی شود.

دنبال کنندگان خود را به سمت اینستاگرامی که بتوان از آن خرید کرد هدایت کنید

اینستاگرام مطلقاً داخل این کسب و کار نمی‌شود که به مخاطبانش اجازه بدهد از پلتفرم اینستاگرام به هر دلیلی خارج شوند. برای اینستاگرام هیچ سودی نخواهد داشت که به مشتریان کسب و کار اینترنتی شما کمک کند که به راحتی به لینک‌های خرید دسترسی پیدا کنند. به‌طور مثال، اگر آدرس فروشگاه را در کپشن پست‌های خود بگذارید لینک نمی‌شوند و به‌صورت متن معمولی نمایش داده می‌شود.

هدایت دنبال کنندگان به فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام

اما مشتریان شما راحت‌ترین راه را تا زمانی که تکنولوژی آن را ممکن کند، برای خرید می‌خواهند. بیدُک تا حدودی راه را برای شما آسان کرده و با گذاشتن آدرس فروشگاه اینترنتی بیدک خود در بیو اینستاگرام می‌توانید آنها را به خرید هدایت کنید. اما به‌زودی ویژگی‌های جدیدی اضافه می‌شود که این روند را برای مشتریان شما آسان‌تر و دل‌چسب‌تر نماید.

از خود مشتری‌ها استفاده کنید تا فراتر از تبلیغات استاندارد برای برند خود بروید

مشتری‌ها را تشویق کنید که عکس‌هایی از خریدهایی که انجام داده‌اند را با استفاده از هشتگ بخصوص مربوط به کسب و کار شما به اشتراک بگذارند. این پروسه را به‌وسیله پیشنهاد جایزه یا تخفیف به بازی تبدیل کنید تا انگیزه‌ای باشد برای اینکه عکس محصولات شما را به اشتراک بگذارند.

این روش یک راه سرگرم‌کننده برای مشتریان شما با درصد بالایی از تعامل و ایجاد همهمه‌ی اجتماعی در مورد برند شما خواهد بود.

عکس‌های تولید شده توسط مشتریان واقعی نه تنها یک تعهد بزرگ نسبت به برند شما است، بلکه یک اثبات اجتماعی معتبر در اینستاگرام در مورد محصولات شما را به همراه خواهد داشت.

محتوای تولید شده توسط کاربر در اینستاگرام

اگر هرکدام از مشتری‌های شما تعداد بالایی دنبال کننده را در پیج خود دارد، در نظر داشته باشد که از آن‌ها درخواست کنید که به عنوان مهره‌ای مؤثر برای شما عمل کنند. برای این دسته از افراد موارد تخفیف‌دار یا رایگان را در ازای تبلیغ برند شما با عکس‌هایی که خودشان تولید می‌کنند در نظر بگیرید. با به‌کارگیری این مهره‌های تأثیرگذار، هزاران چشم را به طرف محصولات خود بکشید.

نتیجه‌گیری

کمپین‌های یکپارچه‌سازی کانال‌های فروش که کاربران را ترغیب به تعامل با برند و فروشگاه شما در بین دستگاه‌های دیجیتال مثل لپ‌تاپ یا موبایل و این کانال‌ها می‌کند، تمایل طبیعی مشتری برای استفاده از بیش از یک دستگاه را نشان می‌دهد و می‌تواند وفاداری به برند را نیز هم به صورت آفلاین و هم به‌صورت آنلاین، در کنار تقویت فروش بهبود ببخشد.

با استفاده از یک استراتژی بازاریابی مداوم از طریق اینستاگرام ، فیس‌بوک و … از پتانسیل فروش کانال شبکه‌های اجتماعی استفاده کرده و آن را به حداکثر برسانید و برنامه یکپارچه‌سازی کانال‌های خرده‌فروشی خود را تکمیل کنید.

کسب و کارهای آنلاین و تجارت الکترونیک با شناخت مشتریان در امتداد هرگونه تماس و تعامل بین خریدار و فروشنده، می‌توانند از طریق بکار گرفتن و گسترش فراگیرانه یک استراتژی یکپارچه‌سازی کانال‌های فروش در شبکه های های اجتماعی مانند اینستاگرام ، باعث به حداکثر رساندن نرخ تبدیل مشتری به خریدار شود.

همین‌طور شما می‌توانید از مرکز خدمات بیدُک یاری بگیرید و یکپارچه‌سازی شبکه های اجتماعی با فروشگاه اینترنتی را به کارشناسان این مرکز بسپارید.

پاسخ

Please enter your comment!
لطفا نام خود را وارد کنید