چطور از اینستاگرام پول در بیاوریم (قسمت اول: تعداد فالوور)

شما حتماً داستان‌هایی از آن دسته کاربرهای اینستاگرام شنیده‌اید که هر روز عکس می‌گیرند و به اشتراک می‌گذارند و از این راه پول در میاورند. شاید شما هم تا حالا نگاهی به تعداد قابل ملاحظه دنبال کننده‌های خود در اینستاگرام انداخته‌اید و به این فکر افتاده‌اید که: «شاید من هم بتوانم این کار را انجام دهم.»

درست مثل نویسنده‌های بلاگ، کاربرهای یوتیوب و هرکسی که مخاطب را محتوایی که تولید می‌کند به‌طرف خود می‌کشد، کاربرهای اینستاگرام دو مقوله‌ی خیلی مهم یعنی reach (میزان دسترسی به مخاطبان) و influence (میزان تأثیرگذاری محتوا روی مخاطب) را درک کرده‌اند که خیلی از کسب‌وکارها و کمپانی‌ها با آن‌ها در کشمکش هستند.

این دو مقوله باهم فرصتی را برای کاربرهای اینستاگرام ایجاد می‌کند تا جریان‌های متعدد بالقوه‌ای را برای کسب درآمد کشف کنند. چه بخواهند یک امپراتوری راه بی اندازند یا فقط مقداری پول اضافه دربیاورند و جیبشان را بیشتر پر کنند.

حالا می‌خواهیم در هر قسمت از این مقاله عوامل تأثیرگذار و راه‌های کسب درآمد از اینستاگرام را بررسی کنیم.

به چه تعداد دنبال کننده (فالوور) برای کسب درآمد از اینستاگرام نیاز دارید؟

اگر تا به حال به فکر جواب این سؤال بوده‌اید که چقدر فالوور نیاز دارید تا این کار را انجام دهید، پس بهتر است بدانید جواب کوتاه این است: «نه به آن اندازه که فکر می‌کنید!»

جواب بلندتر و کامل‌تر بستگی به عواملی دارد که به این ترتیب است:

– چه نوع نیچ (niche) – یک اصطلاح بازاریابی مبنی بر ایجاد یک تفاوت به‌خصوص که به‌خوبی فرق محصول شما با دیگر محصولات در بازار احساس شود –  از بازار را در نظر گرفته‌اید و چطور می‌توانید آن را به‌راحتی به یک شاخه از محصولات گره بزنید (مد، غذا، زیبایی و تندرستی بر اساس هشتگ های اینستاگرامی از نیچ های محبوب بازار هستند).

– چقدر دنبال کننده یا به اصطلاح فالوورها با شما در تعامل هستند (100K فالوور تقلبی زیاد به حساب نخواهد آمد).

– در جستجوی چه کانال‌ها یا روش‌های کسب درآمد در اینستاگرام هستید.

طبیعتاً هرچه دنبال کنندگان با شما در تعامل باشند همان‌قدر بهتر است.

در حالی که تاپ ترین کاربرهای اینستاگرامی با به اشتراک گذاشتن هر عکس مقدار زیادی پول به دست میاورند، حتی آن دسته از کاربرها که فالوورهای کمی دارند اما تعامل زیادی با آن‌ها دارند هم پتانسیل کسب درآمد از اینستاگرام را دارند.

پاسخ

Please enter your comment!
لطفا نام خود را وارد کنید