چطور اکانت گوگل آنالیتیکس بسازیم

گوگل آنالیتیکس یکی از محصولات گوگل است که به‌صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار داده است. با استفاده از این سرویس می‌توانید آمار بازدیدکنندگان سایت فروشگاه اینترنتی خود را داشته باشید.

همچنین در گوگل آنالیتیکس می‌توانید هدف (goal) مشخص کنید و پروسه‌ی رسیدن مشتریان به هدف خود را دنبال کنید و چگونگی سپری شدن این روند را مشاهده کنید. به‌طور مثال می‌توانید فروش هر کدام از کالاهای فروشگاه اینترنتی خود را به عنوان هدف در نظر بگیرید و مسیری که مشتری برای خرید کالا را طی می‌کند مشاهده کنید و آنالیز کنید که چرا بعضی از آن‌ها این روند را تکمیل نمی‌کنند و سبد خرید را ترک می‌کنند.

اما برای اتصال سرویس گوگل آنالیتیکس به فروشگاه اینترنتی خود باید مراحل زیر را بگذرانید:

ابتدا باید در قسمت ماژول‌ها در بیدُک گزینه گوگل آنالیتیکس را انتخاب کنید که در قسمت تنظیمات از شما یک کد ردیابی (Tracking ID) می‌خواهد که می‌بایست اکانت خود در گوگل آنالیتیکس بسازید و این کد را از اکانت خود دریافت کنید و در کادر مربوطه وارد کنید.

ساخت اکانت گوگل آنالیتیکس:

1- ابتدا باید وارد حساب گوگل خود شوید. اگر هنوز حساب گوگل ندارید قبل از ورود به گوگل آنالیتیکس باید یکی بسازید.

1

در اولین مرحله ایمیل خود را وارد کنید و گزینه «Next» را بزنید.

2

2- در این قسمت پسورد ایمیل خود را وارد کنید.

3

3- سپس در این قسمت به شما اطلاع داده می‌شود که اعلانیه ای (Notification) به شماره‌ موبایلی که با آن حساب گوگل خود را ساخته‌اید فرستاده‌ شده است.

3-1

روی گوشی خود آن اعلانیه را باز کنید و گزینه «Yes» را بزنید.

4

4- در این قسمت می‌بایست احراز هویت کنید و عددی که در صفحه مانیتور خود مشاهده می‌کنید باید با یکی از شماره‌هایی که روی گوشی خود می‌بینید همخوانی داشته باشد.

4-2

روی عدد مورد نظر کلیک کنید.

5

5- بعد از تائید اکانت خود از طریق موبایل، بعد از چند لحظه صفحه اصلی گوگل آنالیتیکس شما باز می‌شود. در این صفحه از منوی سمت چپ آخرین گزینه یعنی «Admin» که در تصویر مشخص شده را انتخاب کنید.

7

6- در این صفحه روی دکمه آبی بالای صفحه یعنی «Create Account» که با فلش مشخص شده کلیک کنید.

8

7- در این صفحه می‌بایست اطلاعات سایت فروشگاه اینترنتی خود را وارد کنید. در اولین کادر که با عدد 1 مشخص شده یک نام کاربری برای حساب گوگل آنالیتیکس انتخاب کنید. به‌طور مثال می‌توانید نام فروشگاه خود را وارد کنید. در کادر 2 آدرس خود را بدون عبارت http:// (مانند: asbag.ir) وارد کنید. در کادر بعدی یعنی کادر 3 از روی دکمه کشویی بزنید و گزینه «Shopping» را انتخاب کنید. و در کادر آخر 4 منطقه زمانی را ایران انتخاب کنید.

910

در انتها روی دکمه آبی پایین صفحه «Get Tracking ID» کلیک کنید.

11

8- پنجره‌ای باز می‌شود که باید تیک قسمت‌هایی که با کادر نارنجی مشخص شده را بزنید و بعد از آن روی دکمه «I Accept» کلیک کنید.

12

9- اکانت فروشگاه اینترنتی شما در گوگل آنالیتیکس ساخته می‌شود و Tracking ID یا کد ردگیری شما صادر می‌شود.

در انتهای این روند، برای مشاهده آمار کد Tracking ID را در کادر مربوط به تنظیمات ماژول گوگل آنالیتیکس را در پنل کاربری خود بیدُک وارد کنید.

1 نظر

پاسخ

Please enter your comment!
لطفا نام خود را وارد کنید