روش اتصال دامنه اختصاصی به فروشگاه اینترنتی: ثبت نام در ابرآروان

اتصال دامنه به فروشگاه اینترنتی به روش جدید:

با توجه به تغییر در زیرساخت‌ها و بهبود کیفیت خدمات بیدُک به فروشنده‌های عزیز و ارتقای کیفیت و کارکرد فروشگاه‌های اینترنتی، روش اتصال به دامنه اختصاصی ir تغییر کرده است و باید اول در سایت ابرآروان ثبت نام کنید.

در این مطلب سعی داریم تا روش اتصال دامنه اختصاصی با شرایط جدید را به‌صورت گام به گام برای شما توضیح دهیم تا در کمترین زمان و بدون مشکل دامنه به فروشگاه اینترنتی شما متصل شود.

ثبت‌نام در سایت ابرآروان

1- به سایت ابرآروان مراجعه کنید و از منوی بالای سایت گزینه‌ی «ثبت نام» را انتخاب کنید.

2- سپس نشانی ایمیل، رمز عبور (حتماً هنگام وارد کردن رمز عبور به نکته‌هایی که زیر کادر رمز عبور نوشته ‌شده دقت کنید) و در انتها روی دکمه‌ی «مرحله بعد» کلیک کنید.

3- در این صفحه اطلاعات شخصی خود شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره همراه خود را وارد کنید و یک سؤال امنیتی را انتخاب کنید و جواب آن را در کادر بعدی تایپ کنید. در انتها تیک کادر «من ربات نیستم» را بزنید و روی دکمه‌ی «ثبت نام» کلیک کنید.

4- ایمیل تائید به ایمیلی که موقع ثبت نام وارد کردید فرستاده می‌شود. وارد ایمیل خود شوید و وارد ایمیل فرستاده شوید و آن را تائید کنید.

5- یک‌بار صفحه را رفرش کنید و کد تأییدی که از طریق پیامک برای شما ارسال شده در کادر مربوط وارد کنید.

6- وارد پنل کاربری خود در ابرآروان می‌شوید و از میان گزینه‌های موجود در صفحه، گزینه‌ی « DNS ابری» را انتخاب کنید.

7- در این صفحه روی گزینه‌ی «افزودن دامنه جدید» کلیک کنید.

8- باید در اولین مرحله از افزودن دامنه جدید، می‌بایست نام دامنه‌ی خود را در کادر مربوط بدون www وارد کنید و روی دکمه‌ی «مرحله بعد» بزنید.

9- در صفحه‌ی «تنظیمات DNS» اولین کار این است گزینه‌های موجود را حذف کنید. یعنی در انتهای هر ردیف A یک دکمه‌ی ضربدر قرمز رنگ وجود دارد که باید روی آن کلیک کنید و تمام ردیف‌های موجود به‌جز دو ردیف آخر را حذف کنید. دو ردیف آخر  NS های جدید شما هستند که غیرقابل حذف شدن هستند.

10- حالا باید دو رکورد جدید اضافه کنید. نوع رکورد اول را A انتخاب کنید، در قسمت عنوان نام دامنه خود را وارد کنید (به‌طور مثال asbag.ir)، در قسمت بعدی مقدار را IP آدرس 195.201.25.239 را وارد کنید و دکمه سبز «افزودن» را بزنید تا این ردیف اضافه شود.

نوع رکورد دوم را CNAME انتخاب کنید، در قسمت عنوان عبارت www را وارد کنید و در قسمت بعدی یعنی Domain name نام دامنه خود را وارد کنید (به‌طور مثال asbag.ir) و دکمه سبز «افزودن» را بزنید تا این ردیف اضافه شود.

در انتها روی دکمه‌ی «مرحله بعد» در انتهای صفحه کلیک کنید.

11- در این قسمت باید به پنل کاربری خود در ایرنیک بروید و وارد قسمت تنظیمات دامنه‌ی خود شوید. سپس در صفحه‌ی تنظیمات دامنه از قسمت «سامانه‌ی نام دامنه (DNS)» بر روی دکمه‌ی «ویرایش ردیف‌های کارگذاری نام و میزبانی دامنه» کلیک کنید.

در صفحه‌ی کارگزار نام و میزبانی دامنه از قسمت «تنظیمات سامانه‌ی نام دامنه (DNS)» در بخش «کارگزار دامنه (NS Record)» در ستون نام کارگزار، ردیف‌های 1 و 2 را با DNS های موردنظر تکمیل کنید و به نشانی‌های جدید تغییر دهید.

نکته: توجه داشته باشید نشانی‌ها یا همان DNS های جدید که در صفحه خود مشاهده می‌کنید مخصوص شما و منحصر به فرد هستند و این آدرس‌ها در هر دامنه جدید تغییر می‌کند.

9- روی دکمه‌ی «تائید نهایی» در انتهای صفحه کلیک کنید.

در انتها شما وارد صفحه‌ای می‌شوید که در حال برگزاری است. یعنی اینکه همان‌طور که در اطلاعات بالای صفحه می‌بینید دامنه شما در وضعیت «در انتظار تغییر NS» است و باید حداقل 12 ساعت منتظر باشید تا دامنه شما در سرورها و زیرساخت‌های جدید به فروشگاه شما متصل شود.

پاسخ

Please enter your comment!
لطفا نام خود را وارد کنید