خودتان عکاسی کنید. ۱۱ نکته برای داشتن عکس‌های حرفه‌ای و رایگان

قصد تأسیس یک کسب و کار آنلاین را دارید؟ به دو چیز نیاز خواهید داشت: وب سایتی ساده برای استفاده و تصاویری عالی برای کالاهایتان. خوشبختانه ما در هر دو مورد می‌توانیم کمکتان کنیم!
همین حالا فروشگاهتان را رایگان در بیدک بسازید.

در حالت ایده آل شما به یک عکاس حرفه‌ای برای پیاده‌سازی کارهایی جادویی نیاز خواهید داشت. اما اگر از نظر مالی در مضیقه هستید یا اگر با عکاسی زیاد غریبه نیستید، قطعاً خودتان تا زمانی که دستورهای زیر را دنبال کنید می‌توانید انجامش دهید. در ادامه ۱۱ کلک و نکته‌ای که به‌وسیله آن می‌توان عکاسی کم‌هزینه‌ای داشت نوشته شده است.

۱- نور مناسبی تهیه کنید
نور طبیعی برای اکثر انواع عکس‌ها بهترین نتیجه را می‌دهد و هر زمان که امکان داشت از آن استفاده کنید. معمولاً در ساعات اولیه بعدازظهر بهترین خروجی را می‌دهد. نکته‌ای که اهمیت دارد فقط مقدار نور نیست بلکه یکنواخت بودن تابش آن هم بسیار مهم است.
سایه‌های نرم در برابر سایه‌های سخت- سایه‌های سخت زمانی که اندازه منشأ نور در مقایسه با شیء کوچک باشد شکل می‌گیرند. در مقابل سایه‌های نرم زمانی که اندازه منشأ نور نسبت به شیء بزرگ‌تر باشد ساخته می‌شوند. با توجه به نیازتان مثلاً اگر به سایه نرم نیاز داشتید از پنجره یا حتی فضای باز استفاده کنید. برای جلوگیری از ایجاد سایه‌های سخت از یک پخش‌کننده نور استفاده کنید.یک پخش‌کننده نور می‌تواند با استفاده از یک نوار سفید یا یک روکش پلاستیکی سفید که در بالای فلاش دوربین قرار می‌گیرد ساخته شود تا نوری نرم‌تر و به قسمت‌های بیشتری از شیء متصاعد شود.

سایه نرم و سایه سخت

۲- ایجاد پس‌زمینه سفید
معمولاً در تصویربرداری از اشیاء یک پس‌زمینه تمیز و سفید از آنجا که تمرکز روی شیء را بیشتر می‌کند؛ بهترین جلوه را دارد. مطمئناً قبلاً شبیه این را در جایی دیده‌اید اما الان یاد می‌گیرید که چگونه خودتان یک پس‌زمینه سفید داشته باشید. با استفاده از این قابلیت این امکان به شما داده می‌شود تا عکس‌هایی از روبه‌رو و با پس‌زمینه سفید بینهایت را به گونه‌ای دلپذیر داشته باشید. برای ایجاد این پس‌زمینه یک تکه مقوا یا کاغذ سفید را خم کنید و آن را به دیوار بچسبانید. کالای شما در مرکز تصویر قرار خواهد گرفت و تنها شیئی خواهد بود که توجه بیننده را جذب خواهد کرد.۳- با زوایا بازی کنید
در حین عکاسی از زاویه‌های غیرمعمول هم استفاده کنید. اکیداً توصیه می‌شود که با جابجایی در اطراف کالا و با ثبت تصاویر از نزدیک و یا زوایای خاص حالت روایی به مجموعه تصاویرتان بدهید. شما هرگز نمی‌دانید چه زاویه‌ای بیشترین تأثیرگذاری را در کنار شرح مناسبی از کالا دارد. به همین دلیل گزینه‌های گوناگون را بررسی کنید. این را هم مدنظر داشته باشید که شما همچنان نمایش ابعاد، ریخت کلی کالا و کیفیتی که باید خریدار را جذب کند در اولویتتان است.

بازی با زوایا در عکاسی

۴- دوربین را ثابت نگه دارید
مادامی که مشغول ثبت تصاویر هستید، حتی کوچک‌ترین لرزش و جابه‌جایی‌ها می‌تواند باعث تار افتادن تصاویر شود و هرچه به شیء نزدیک‌تر شوید این لرزش مشهودتر خواهد بود. یک سه‌پایه می‌تواند در این امر کمک حال شما باشد. حتی یک سه‌پایه ارزان قیمت هم می‌تواند کار راه‌انداز باشد. علاوه بر این می‌توانید از تایمر دوربین هم برای کاهش لرزش و ثبت تصاویر شفاف استفاده کنید. اگر از دوربین موبایل استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از تکیه دادن آن به اشیای دیگر کیفیت تصاویرتان را بهبود دهید.

استفاده از سه پایه در عکاسی

۵- القای حس مقیاس‌ها
بعضی کالاها ممکن است به‌راحتی برای خریدار قابل تشخیص نباشند. اینجا است که دادن یک حس مقیاس بسیار کاربردی است. اگر شما از کالایی که کاربر با ابعاد آن آشنا است در کنار کالای اصلی استفاده کنید، به تصورات کاربر از شیء نمایش داده شده کمک بسزایی می‌کند. مثلاً برای نمایش یک عروسک مینیاتوری می‌توانید آن را در کنار یک مداد استفاده کنید.

القای حس مقیاس در عکاسی

۶- طبیعی بمانید
تصویری بیاندازید که کاربرد کالایتان را در زندگی واقعی و در حال استفاده نشان می‌دهد. مثلاً اگر کالایتان یک ساعت مچی است، آن را بر دست یک نفر نشان دهید. اگر جواهرات یا لباس است حداقل یک تصویر، آن را با استفاده از یک مدل عالی خواهد کرد. خریداران بالقوه به‌راحتی از این تصاویر ایده استفاده از آن را در زندگی دریافت خواهند کرد. حتی می‌توانید با این کار مخاطبانتان را هم مشخص کنید.

طبیعی ماندن در عکاسی از اشیاء

۷- بیشتر نشان دهید، نه کمتر
در بسیاری از سایت‌ها، تصویری از کالا نمایش داده می‌شود و در توضیحات آن گفته می‌شود “در رنگ‌های آبی و سبز موجود است”. اگر شما انتخابی را در اختیار کاربر قرار می‌دهید، فقط درباره آن صحبت نکنید. به کاربران اجازه دهید تا خودشان آن را ببینند. مجموعه‌ای از تصاویر که انواع مختلف از کالایتان را نشان می‌دهد، کالا را غنی‌تر، جذاب‌تر و شانس شما برای فروش آن را بیشتر خواهد کرد.

تنوع در عکاسی از اشیاء

۸- دکمه حذف دوست شما نیست
زمانی که در حال بازبینی عکس‌ها در دوربین خود هستید، وسواس زیادی برای قضاوت آن‌ها به خرج ندهید. صبر کنید و پس از واردکردن آن‌ها به کامپیوتر در ابعاد بزرگ آن را بازنگری کنید. تصاویر در این حالت متفاوت هستند.

۹- فیلترها قدیمی شده‌اند
امروزه هرکسی با موبایلش عکسی می‌گیرد و با انواع فیلترها خودش را صاحب سبک نشان می‌دهد. این زمانی که با دوستانتان به گردش می‌روید جذاب است نه برای تصویربرداری از اشیاء. اگر بیننده متوجه اعمال فیلترها شود (که در اکثر موارد می‌شود) احتمالاً در ذهنش سؤال ایجاد می‌شود و باعث خدش دار شدن اعتماد کاربر نسبت به کیفیت کالا و اعتماد به شما خواهد شد. ساده و تمیز نگه‌داشتن تصاویر بهترین کار است.

عدم استفاده از فیلترها در عکاسی از اشیاء

۱۰- مثل یک گل شکوفه کنید
بیشتر دوربین‌ها در تنظیماتشان قابلیتی برای ثبت تصاویر از نزدیک یا به ‌اصطلاح close-up دارند. این امکان که معمولاً با شکلکی گل مانند نشان داده می‌شود و ماکرو نامیده می‌شود، زمانی که می‌خواهید از شیئی کوچک مانند یک تکه جواهر یا یک گل تصویربرداری کنید مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نتیجه باعث ایجاد کمی عمق و یک چشم‌انداز متفاوت می‌شود.

استفاده از فیلتر گل در عکاسی

۱۱- ویرایش تصویر فراموش نشود
گرفتن عکس معمولاً تنها شروع کار است. پس از آن نوبت ویرایش و دست‌کاری خواهد رسید. با توجه به اینکه تصویر را برای قرار دادن در سایت آماده می‌کنید، مطمئن شوید تصاویر تقریباً یک اندازه باشند. یک الی سه اندازه را برای خودتان مثلاً به عنوان کوچک، متوسط و بزرگ در نظر بگیرید. تصاویر را به گونه ویرایش کنید که در یکی از این سه دسته قرار بگیرد تا تنوع بیش از حدی در سایتتان نداشته باشید.
نیازی نیست که یک طراح سایت یا خیلی وارد به کامپیوتر باشید. خیلی ساده عکس‌ها را وارد کامپیوتر کنید و با هر نرم‌افزار ویرایشگری کارتان را انجام دهید. کارهایی مانند بریدن یا تصحیح و بهبود رنگ‌ها می‌توانند نتیجه نهایی را کاملاً متفاوت کنند.

ویرایش ابعاد و بردین عکس

منبع: wix.com/blog

پاسخ

Please enter your comment!
لطفا نام خود را وارد کنید