از این پس نماد اعتماد الکترونیکی توسط پست صادر می شود

پست

حسین مهری مدیرعامل شرکت ملی پست در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی پست صورت گرفت، از اساسنامه جدید  پست و فعالیت های جدید آن صحبت کرد.

به گفته او بر اساس این اساسنامه شرکت هایی که در زمینه حمل و نقل کالا فعالیت می کنند باید از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مجوز بگیرند و در حال حاضر همه‌ی این شرکت غیر مجاز حساب می شوند. این شرکت تا مرداد ماه سال جاری فرصت دارند تا جواز فعالیت خود را دریافت کنند.

همچنین در بخش دیگری از این اساسنامه آمده است که همه فروشگاه های اینترنتی از این پس باید از شرکت پست نماد اعتماد دریافت کنند. مهری گفت طی ۶ ماه نخست سال ۹۵ دو میلیون مرسوله تجارت الکترونیکی در شبکه پستی ارسال شده است. وی افزود در حاضر ۲۱۱۵ فروشگاه اینترنتی مجاز در حال فعالیت هستند. این درحالی است که ۷۰۰ فروشگاه غیر مجاز نیز تعطیل شده اند. بر اساس گزارش او تهران، خوزستان، اصفهان، خراسان رضوی و شیراز بیشترین ترافیک تجارت الکترونیک را طی این ۶ ماه به خود اختصاص داده است.

خبر مهم دیگری که مهری در این جلسه آن را اعلام کرد، مربوط به خرید از فروشگاه های اینترنتی خارجی بود. او گفت بر اساس اساسنامه جدید تمامی مرسولاتی که وارد کشور می شوند و یا از کشور خارج می شوند باید از طریق پست ساماندهی شوند. گفتنی است که مهری افزود در این زمینه در حال تدوین آئین نامه لازم هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر

پاسخ

Please enter your comment!
لطفا نام خود را وارد کنید